מיחזור משכנתא

הגיע הזמן לחשב מסלול מחדש

ייעוץ משכנתאות ריכוז הלוואות מיחזור משכנתא

שיתוף:

מיחזור משכנתא: הפוטנציאל העצום שנמצא בידכם – מאמר מקיף לבעלי נכסים

מיחזור משכנתא יכול להיות כלי פיננסי יקר ערך עבור בעלי בתים המחפשים לשפר את מצבם הכלכלי. על ידי החלפת משכנתא קיימת בחדשה, בעלי בתים יכולים להבטיח תנאי הלוואה נוחים יותר. להפחית את הריבית או לגשת להון העצמי בבית למטרות שונות. מאמר זה יחקור את ההיבטים העיקריים של מיחזור משכנתאות ויצייד בעלי בתים בידע הדרוש כדי לקבל החלטות מושכלות.

כיוון שהמשכנתא היא הלוואה ארוכת טווח, לעיתים חלים מאז שנלקחה שינויים משמעותיים. הן בתנאי השוק והן בהיקף ההכנסות וההוצאות המשפחתיות. מדובר, למשל, בשינוי הריבית במשק, הולדת ילד, קבלת כספי ירושה, מענק ועוד. אם מיחזור משכנתא מתרחש במצוקה פיננסית, היא נעשת כהסדר חוב.

סיבות למיחזור משכנתא

ישנן סיבות רבות לכך שבעלי בתים עשויים לבחור למחזר את המשכנתא שלהם:

  1. ריביות נמוכות יותר: אם הריביות ירדו מאז לקיחת המשכנתא המקורית. מיחזור יכול לעזור לבעלי בתים לחסוך כסף בתשלומי הריבית.
  2. קיצור משך ההלוואה: בעלי בתים יכולים לבחור בתקופת הלוואה קצרה יותר. מה שעלול להוביל לתשלומים חודשיים גבוהים יותר. אך לסך הריבית נמוך יותר ששולם לאורך חיי ההלוואה.
  3. גישה להון עצמי: מיחזור יכול לאפשר לבעלי בתים לנצל את ההון העצמי בבית שלהם למטרות שונות.

מיחזור משכנתא מסיבות אלו מתבצע בדרך כלל על ידי לווים הנמצאים בקושי כלכלי. על מנת להפחית את התחייבויות ההחזר החודשי שלהם. אך ייקח להם יותר זמן לפרוע את חובם. בהקשר של מימון אישי (בניגוד למימון בנקאי) , מיחזור משכנתא של מספר חובות מקל על ניהול החוב. כשחוב בריבית גבוהה, כגון חוב בכרטיס אשראי, מאוחד למשכנתא. הלווה יכול לשלם את יתרת החוב לפי שיעורי משכנתא לאורך תקופה ארוכה יותר.

גורמים שיש לקחת בחשבון לפני ביצוע מיחזור

לפני שמחליטים למחזר, על בעלי בתים לשקול בקפידה מספר גורמים:

  1. חישוב נקודת האיזון: קבע את נקודת האיזון, שהיא משך הזמן שלוקח לחיסכון החודשי ממיחזור כדי לקזז את העלויות הכרוכות בהלוואה החדשה.
  2. יחס הלוואה לשווי: מלווים עשויים לדרוש יחס הלוואה לשווי (LTV) מסוים, המשווה את יתרת ההלוואה הבלתי מסולקת לשווי השוק הנוכחי של הבית, לפני אישור מיחזור.
  3. דירוג אשראי: דירוג אשראי גבוה יותר יכול לעזור לבעלי בתים להבטיח ריבית טובה יותר. שמירה על דירוג האשראי או שיפורו חיוניים לפני מיחזור משכנתא.
  4. יחס חוב להכנסה: מלווים גם שוקלים את יחס החוב להכנסה (DTI) של בעל הבית, המשווה בין תשלומי החוב החודשיים להכנסה החודשית ברוטו. יחס DTI נמוך יותר יכול לשפר את הסיכוי לאישור.

אנו מציעים מגוון שירותי משכנתאות המותאמים לצרכים הייחודיים שלכם. בין אם אתם רוכשים בית בפעם הראשונה, רוצים למחזר משכנתא או בודקים נכסים להשקעה. מומחי המשכנתאות שלנו כאן כדי להדריך אתכם.

צרו איתי קשר
לקוחות ממליצים
בועז.א.
בועז.א.
קרא עוד
ממליץ בחום !! היה לנו תיק דיי מורכב, דאג לנו להכל מקצה לקצה ונתן לנו תחושת ביטחון לאורך כל הדרך. לבסוף השיג לנו משכנתא מצויינת ללא פשרות. ומעל לכל תענוג לעבוד איתו!
מירי.ס.
מירי.ס.
קרא עוד
רוצה להודות על עבודה נפלאה ומדויקת שנעשתה, בתחילת הדרך הייתי סקפטית ופחדתי נורא להיכנס לזה אך ללא ספק יש כאן עבודה של מקצוען. ליווה אותנו משלב התכנון, הביצוע ולאחריו.. פשוט אלוף!! תודה על היחס החם, על הסבלנות הרבה ועל התחושה שפשוט אפשר לסמוך עליך שתעשה את עבודתך נאמנה. ממליצה בחום!
עמית.א.
עמית.א.
קרא עוד
פנינו למומנטו בשביל לקבל משכנתא שנייה. מהרגע הראשון הבנו שמדובר במקצוען אמיתי שמחפש דרכים יצירתיות בשביל להגיע למטרה שהגדרנו. לכל אורך התהליך דחף אותנו קדימה וגם כאשר נתקלנו בבעיות ביורוקרטיות במהלך לקיחת המשכנתא הוא מצא פתרונות שהביאו אותנו במהרה ליעד שרצינו להגיע. פשוט מקצוען אמיתי שבטוח נחזור לעבוד איתו בעתיד. ממליץ מכל הלב.

צור קשר לקבלת הצעה משתלמת במיוחד